Jau tie mėgėjai…

Klausimas:

Neseniai nusipirkau Canon 1100D. Per trumpą laiko tarpą “prikepiau” daug nuotraukų, kas man buvo labai įdomu ir čia man šovė mintis – o kodėl nepabandžius suderinti pomėgio su nauda? Jeigu konkrečiau, noriu užsiimti profesionaliu fotografavimu, o pradėti galėčiau, kad ir nuo vestuvių fotografo darbo. Su fotografavimo praktika pas mane viskas normaliai – prieš tai turėjau kelias kokybiškas “muilines”, su kuriomis “pleškindavau” foto atostogose ir vakarėliuose. Todėl turiu bendrą suvokimą, ko reikia fotografo darbui. Objektyvas pas mane, kol kas, tik vienas – “kitinis” (pastaba – tas, kuris parduodamas kartu su fotoaparatu). Suprantu, kad turbūt reiktų dar ir antro, su zoom’u, bet kol kas, pinigai “netempia” ant naujo objektyvo. Ar realu normaliai fotografuoti vestuves vien su “kitiniu” ?
Žinau, kad reikia ir dar “blico”, tam ruošiuosi skirti iki 200 litų. Parekomenduokit – kokį geriausiai imti?
Atminties kortelę ir atsarginius akumuliatorius nusipirksiu. Ko dar reikia?
Ar būtinas štatyvas? Man atrodo, kad nebūtinas, ane?

 

Atsakymas:

Sveiki!
Neseniai nusipirkau skalpeilį. Per trumpą laiko tarpą supjausčiau visą odinę tėvų sofą ir vos nepripjoviau kaimynų katino. Tai man buvo ganėtinai įdomi patirtis ir čia man šovė mintis – o kodėl nepabandžius suderinti pomėgio su nauda? O jeigu konkrečiau – noriu tapti chirurgu, o pradėti galėčiau kad ir nuo kardiochirurgijos. Su chirurgijos praktika pas mane viskas normaliai – turėjau apsčiai praktikos atidarinėdamas konservų dėžutes atidarytuvu, todėl turiu bendrą suvokimą, ko reikia chirurgo darbui. Tiesa, skalpeilis tik vienas ir atšipęs, tad suprantu, kad reikia ir kito, bet, kol kas, pinigai “netempia” ant naujo.

Kaip manote ar užteks vieno skalpelio atlikti aortos šuntavimui?

Žinau, kad dar reikės kraują sustabdančių spaustukų ir tam planuoju skirti iki 200 LTL. Parekomenduokit – kokius geriausiai imti?

Vatą ir tamponus nusipirksiu. Ko dar reikia?